Home

Wie is Roel?

Roel blogt

Agenda

Dossiers

Persberichten

Parlementaire vragen

Toespraken

Wetstratees

Fotoalbums

Vraagje aan Roel?

Links

Welkom !

Analoge tv-kijkers betalen meer dan hun digitale buren!

Wie nog via een analoge aansluiting naar tv kijkt, betaalt hiervoor meer dan zijn buur die al een digitale decoder heeft. De verklaring hiervoor is het verschillende btw-tarief. Roel Deseyn begrijpt niet waarom analoge tv-kijkers meer moeten betalen aan vadertje staat en vraagt daarom een gelijk btw-tarief voor iedereen.

Sedert augustus vorig jaar genieten klanten van Belgacom TV en Telenet Digital TV van het verlaagde btw-tarief. In plaats van 21% betalen ze slechts 12% belasting op hun abonnement. De Europese Unie laat immers toe dat lidstaten een verlaagd tarief hanteren voor de ontvangst van radio- en televisie-uitzendingen. Vorig jaar besliste de regering om dit lage tarief enkel toe te passen op ‘betaaltelevisie’.

Volksvertegenwoordiger Roel Deseyn heeft zo zijn vragen: “Kan iemand me uitleggen waarom een digitale tv-kijker minder btw zou moeten betalen dan een analoge? Waarom het verlaagde tarief voor de ene, maar niet voor de ander? Nochtans laat de EU dit voor beiden toe. Welke logica steekt daarachter? Misschien is het wel een bewuste strategie, zodat mensen vlugger zouden overstappen.” Daarom vroeg hij aan de minister naar het waarom van deze maatregel en wat de financiële gevolgen zijn.

Volgens minister Reynders gaat het niet om een bewuste strategie, maar wil hij iedereen de mogelijkheid geven om kennis te maken met de nieuwe technologie. Wel erkent hij dat Europa toelaat dat het verlaagde tarief ook voor analoge kabelabonnementen wordt toegepast.

Roel Deseyn: “Op deze manier int de minister 36 miljoen euro aan extra inkomsten, betaald door de analoge tv-kijkers. Een leuke bijdrage voor de staatskas, maar allerminst rechtvaardig. Het is immers absurd om voor tv-kijken twee verschillende belastingstarieven te gebruiken. Ik hoop dat de minister het verlaagde tarief voor alle zappers invoert.”
 

Printversie

Donderdag 09 september 2010 Roel Deseyn 2010